Část 1.- Děsivě se blížící konec prázdnin

28. listopadu 2012 v 19:20 | Ananas |  Fred a George
~pozn. Freddie, to je pro tebe! =P~
Fred Weasley se probudil v domění, že se jim zase hroutí pokoj. Když se ale pořádně rozhlédl, zjistil, že to jen jeho drahé dvojče, George, zkouší namíchat něco nového do jejich sbírky žertovných pochutin a nápojů. Přihodil do kotlíku smotek něčeho zeleného, podivně se lesknoucího a vzápětí z něj najednou vytryskl proud neonově zelených jisker a pokoj zaplavil zápach spálených vlasů. Fred se rozkašlal.
,,Jak tě to napadlo? Žaberník? Copak my tu nějaký měli?" podivil se. George se k němu otočil.
,,Drahý bratříčku. Pamatuješ, jak včera Lee odpálil jednu rachetli v tom krámě? S potřebami do lektvarů? Jak to zapálilo trus třaskavých skvorejšů a všechno se tam rozlétlo? Hlupák by toho nevyužil." usmál se.
,,Hm, to je fakt. Já ale měl co dělat s tou kádí slizu, kterou to na mě převrhlo, pamatuješ?" prohlásil ublíženě.
,,Hele promiň brácho, Lee tě ale varoval, ať nestojíš blízko u regálů." uchechtl se George, zatímco míchal houstnoucí tekutinu v kotlíku. Teď to spíš páchlo rybinou. Fred nakrčil nos.
,,Cos do toho házel?"
,,To jest tajemství naše." usmál se George záhadně a pošeptal Fredovi do ucha název oné tajné ingredience a ten se rozchechtal.
,,To jako fakt? Jezerní lidi by tě zabili." vrtěl hlavou. George pokrčil rameny.
,,Ani by to nemuseli zjistit." a hodil do kotle poslední ingredienci a to hrst drcených švábů. Hmota v kotlíku najednou zrudla a začala rychle houstnout.
,,Dělej, podej mi formičky." vyhrkl George. Fred přiskočil s formičkami a vylili do nich hmotu. Do pár vteřin ztuhla a vznikly lákavé červené bonbony. George se začal chechtat.
,,Myslíš, že to bude fungovat?"
,,Snad jo."
,,Kdy to otestujeme?"
,,Třeba dneska odpoledne?"
,,Tak jo. Chci ještě prohledat kůlnu, taťka prý zase něco zkoušel."


Při snídani si dělali srandu z Percyho, který se dmul pýchou, protože o něm rodiče prohlásili, že je zodpovědný.
,,Hele, mami, nepřehánějte to moc, jinak se Percy tak nafoukne, že odletí." dělal si srandu George.
,,Nebylo by to spíš dobře?" přidal se Fred.
,,Pro něj asi ne, bylo by to nezodpovědné. Takhle si jen tak odletět a nikomu nic neříct."
,,Percánku splaskni, maminečka by z tebe měla vrásečky." šťouchnul Fred do Percyho.
,,To by stačilo, kluci." ozvala se mamka.
,,Ano, jen závidíte, protože si sami nejste schopní obstarat ani svrček." přidal se k ní Percy.
George zakašlal tak, že to vyznělo jako "maminčina prdelka".
,,Divil by ses Percíčku, co toho dokážeme obstarat. Jen to nejsou věci, s kterými by se dala tvoje zodpovědnost porovnávat." uchechtl se Fred. Percy se zas nafoukl a George ho píchl prstem do hrudi a začal syčet pusou.
,,Už upouští."
,,Kluci!" ozval se varovný hlas mamky.
,,Ano Vaše Veličenstvo. Jak si přejete Vaše Veličenstvo." zasalutoval George a když si nikdo nedíval, nasypal Percymu do ovesné kaše drcené šváby. Ten pak kaši snědl, aniž by to postřehl a vrhal nevraživé pohledy na dvojčata, když se dusila smíchy.

,,Tak copak to tu máme?" rozhlížel se Fred po kůlně.
,,Hele, Betty ještě přežila!" vytáhl George z přístěnku omlácené koště s reflektory od auta, volantem a košíkem od kola. Zkrátka kouzelnické koště vylepšané o mudlovské věci, jen mělo ještě pár funkcí, které ani košťata, ani běžné mudlovské věci nemají. Procházeli se tak kůlnou a hledali.
,,Hele, tak tohle měl asi taťka na mysli." ozval se Fred a když k němu dvojče přiběhlo, spatřili rozebranou mudlovskou televizi.
"Jak to asi hodlá zase vylepšit..." přemýšlel pobaveně George.

Kdo první?"
,,Společně."
,,Dobře. Raz-"
,,Dva-"
,,Tři!" a s tím do sebe oba naráz hodili každý svůj bonbon. Rychle se rozpustil a zahřál v hrdle. Teplo se šířilo postupně do skoro celého těla. Pak se začali měnit a za chvíli proti sobě stáli dva napůl lidé a napůl jezerní lidé. Jezerní Fred měl místo jedné nohy polovinu ocasu, ale druhou lidskou, celý trup měl jako jezerní člověk a stejně tak jednu ruku a tři čtvrtiny obličeje. Jezerní George na tom byl podobně, jen měl celý ocas jezerního člověka a hlavu lidskou. Svalil se na zem a Fred se začal řehtat.
,,Tak jo brácho, cos to tam namíchal?" smál se mu.
,,Hm, asi jsem tam neměl dávat ty šváby. Jenže pak to bude mít dost hnusnou barvu. Musíme vymyslet něco jinýho."
,,Já radši najdu něco, co nás dá zas dohromady." vyštrachal Fred odkudsi lahvičku se světlounce růžovou sirupovitou kapalinou. Každý vypil půl a za moment byli zase normální lidé. Po zbytek dne se zavřeli v pokoji a testovali všechno možné. Některé pokusy dopadly hrozně (teď už se střídali po jednom), třeba když se George změnil ve velrybu anebo Fred úplně zneviditelněl.
,,Hele, ale tohle je hustý. Máš zapsanej postup?"
,,Jasně." zvedl George papír s receptem. Pak sám ochutnal, taky zneviditelněl a chtěli se projít po domě a trochu pobavit, ale srazili se ve dveřích a na schodech zakopli. George skoro přepadl přes zábradlí a když se rozeběhli k Percyho pokoji, napálili do sebe zase a tak šli radši podél zdi.
,,Ťuky ťuk." řekl George líbezným hláskem. Z pokoje se ozval naštvaný dusot a Percy prudce otevřel dveře, jenže George se o ně opíral a spadl dovnitř na Percyho. Ten jen vytřeštil oči a spadl s ním na zem. Fred se tomu všemu ode dveří řehtal a Percy se zas naštval a zvedl, v domění, že mu jen dvojčata nachystala nějaký obvyklý vtípek. Ale tenhle byl neobvyklý. Ještě nějaký čas si dělali srandu z Percyho, pak už ale účinky začaly vyprchávat a tak se třeba ve vzduchu vznášelo ucho, oko nebo pramen vlasů. Fredovi už byla vidět ruka a tak došel k Percymu a poplácal ho po hlavě.
,,Percánku, ty maminky prdelko." napodobil mamky hlas -což se mu docela povedlo- a zdrhnul s Georgem zas do pokoje. Do večera ale už stihli přijít na nějaké vhodné barvivo, takže za den přišli na spoustu dalších úžasných věcí =P

,,Ty, Freddie, co bysme tak mohli ještě vyvést? Musíme ještě něco vymyslet, školní rok se blíží tak se chci připravit."
,,Hm, co třeba nějak pobavit našeho Lonánka?" uchechtl se Fred a dvojče se -teď už viditelným obličejem- psychopaticky usmálo.
,,Jó, to bysme mohli."
A šli spát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | 28. listopadu 2012 v 20:06 | Reagovat

Tak to se ti povedlo.Fakt hustý.Něco takového by mě nenapadlo brácha. :)

2 George(ia) George(ia) | Web | 28. listopadu 2012 v 20:08 | Reagovat

[1]: díky, ani mně by to skoro nenapadlo XD

3 magical-beauty magical-beauty | 11. února 2013 v 10:32 | Reagovat

JJ Frede. Mas pravdu. Ja to fakt moc hezky a zasmala jsem se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama