KAPITOLA 2.- Odjezd do Bradavic

4. února 2013 v 14:47 | Ananas |  Fred a George
Když se Fred s Georgem probudili, uvědomili si, že je poslední den prázdnin, odpoledne odjedou do Bradavic. Už ani nebylo nic moc co dělat, akorát namíchali pár dalších lektvarů a jejich včera objevených neviditelných bonbonů. Během dne byla ale docela nuda, jen si zas dělali srandu z Percyho, který byl strašně pyšný na svůj odznak primuse. Byl nesnesitelně otravný, obzvláště když ho za to ještě pochválili rodiče. Mohl samou pýchou prasknout a tak jsme mu dali supervelkou dávku drcených švábů do kaše. Sice se trochu divně tvářil, když to jedl, ale stejně nakonec na nic nepřišel. Stejně jsme se ale pak hrozně nudili a vzpomněli jsme si, že jsme chtěli "pobavit Lonánka". Přemýšleli jsme, co mu vyvést.
,,Co nabarvit všechny hábity narůžovo?" navrhl George.
,,Nemáme dost barvy. Pamatuješ, jak sis dával záležet na Percym? A navíc už by to nebylo originální, musíme přicházet s novejma věcma."
,,Hm, to jo. A co nějaký slušivý vzor ve stylu naší mamky?? Nějaké kvítky a motýly??"
,,A co rovnou mamky oblečení??"
Vyprskli oba smíchy při představě, jak by v tom Ron vypadal, obzvláště ještě mamky reakce na šatník, plný školních hábitů namísto jejího oblečení.
,,Super nápad. Ale-" zarazil se George a přemýšlel. ,,Mamka vždycky před odjezedem provádí generální kontrolu. Budeme to muset provést až pak. Takže připravíme mamky oblečení a na poslední chvíli to přehodíme."
,,Nebude to moc nápadný??"
,,No však nepůjdem oba naráz. Já dám Ronovi do kufru to oblečení a ty to jeho odneseš mamce do skříně. Nevím, budeš předstírat třeba průjem, nebo tak něco." zachechtal se George.
,,No to teda děkuju." zašklebilo se dvojče.
,,No co? Záchod je hned naproti ložnici."
Fred se chvíli nevěřícně chechtal a vrtěl hlavou, moc se mu nechtělo.
,,No tak jo, přehodíme si to. Průjem předvedu já a ty zařídíš Ronův kufr."
,,Jo."


Dopoledne si všichni už balili kufry a tak Fred s Georgem jen provokovali Percyho, občas nakoukli do jeho pokoje a zašeptali hlasem, imitujícím mamku nějakou poznámku jako ,,Tak co, má náš primusek dobře vyžehlené bombarďáky?? Musíš být stále dobrým vzorem pro ostatní."
Mamka totiž strašně ráda poslední dobou opakovala, jak je Percy skvělým vzorem pro mladší studenty.

Fred s Georgem si tedy rychle sbalili kufry, aby byli včas připravení (museli trochu zredukovat množství oblečení a podobných věcí, aby se jim tam vešly všechny lektvary, kouzelné bonbony a jejich vynálezy). Mamka párkrát vtrhla do pokoje, ale oni ji ze srandy až přehnaně konejšivým hlasem uklidňovali. Už byl skoro čas.
,,Tak! Máte všichni všechno připravené?? Hábity, prádlo, knížky, pergameny, brky, inkoust, jídlo na cestu..." začala s vyjmenováváním. Postupně všechno kontrolovala, ale do kufrů dvojčat se nedostala, neboť je Fred s Georgem převázali řetězy a zamkli na zámky bez klíčových direk, které nelze odemknout ani kouzlem. No prostě jeden z jejich perfektních vynálezů, nikdo jiný neví, jak je dobýt. Mamka si povzdychla, neboť moc dobře věděla, že tam mají svoje "záškolácké zákusky" a podobně. Už ale byla moc vyčerpaná, aby něco namítala.
,,Mami, klid, běž si sednout do auta, o všechno se postaráme." chytnul ji Fred za ramena a nasměroval ke dveřím. Podívala se na něj s výrazem "tohle se mi nezdá". Stejně ale šla. Všichni už popadávali kufry a šli pomalu k východu, když George vytáhl z kapsy pytlík a zatřásl jím před Ronovým obličejem.
,,Lonánku, nemáš chuť na sladké?"
Ron tohle opětoval znechuceným výrazem.
,,Co chceš?"
George zdržoval Rona ještě dlouho, aby mohl Fred nenápadně odtáhnout Ronův kufr a vyměnit mu oblečení. Pak vyšel.
,,Ale no tak. To mi nevěříš?" vytáhl George jednu pralinku a snědl ji.
,,Nech mě být." a šel pryč se svým kufrem.
,,Tak kde to vázne?!" slyšeli ještě taťkův hlas.
,,Už jdeme!"
George se ale popadl za břicho a letěl na záchod. Nic nepředstíral. Průjmové pralinky nikdy nezklamou, Fred s Georgem by se neopovážili prodat něco nekvalitního. Fred se ujal ostatních, aby si nevšimli, že George zmizel a ten se mezitím snažil urychlit svoji misi. Jen co se zvedl ze záchoda, chystal se opustit koupelnu, když jeho zrak upoutala nepatrná věc na poličce. Percy si tu zapomněl kartáček. Byla by škoda s tím něco neudělat. Strčil kartáček do kapsy, udělá s ním něco až když bude hotov s oblečením. Vběhl do Ronova pokoje. Na posteli ležela kupa oblečení, naštěstí ještě složeného, takže nebyl problém je pak nacpat rychle do mamky skříně. Když letěl kolem svého a Fredova pokoje, zarazil se. Nakoukl dovnitř, neboť měl pocit, že na něco zapomněli. A také že ano. Na Fredově posteli ležel nepatrný sáček. Obsahoval vysoce účinný a efektivní prášek. Dostali jej od Mundunguse, který jej koupil od nějakého mudly. George se usmál a nasypal Percymu na kartáček štědrou dávku onoho prášku, což završil špetkou jiného, který měl zajistit, že Percy tohle nezjistí, dokud si nevyčistí zuby.
,,GEORGIIIII!!!!!!!" slyšel jekot svého drahého dvojčete.
,,PROMIŇ BRÁCHA, NĚJAKEJ BLBEČEK MI VYMNĚNIL MOJE ČOKOLÁDOVÝ BONBONY ZA PRŮJMOVÝ PRALINKY!!!"
,,NO TAK HEJBNI ZADNICÍ! UŽ CHTĚJÍ ODJECT BEZ NÁS!!"

,,Kde se flákáte?!! Vždyť vám to ujede!!!" dočkali se velice vlídného přivítání jejich milované maminky.
,,Pardon máti. Kdosi mi vyměnil bonbony za projímavé pralinky. Jistě si dovedeš představit, jaké radosti jsem prožil nad mísou." ohradil se George významně, ale mrkl na dvojče, když se nikdo nedíval. Jindy z mamky mají vítr, ale dneska to stálo za to. Už se chystala na nějaké šťavnaté přednášky, ale taťka jí stiskl rameno.
,,Molly."
Mamka jen nerudně zavrčela a zahleděla se ven očima, vraždícíma celý svět.
,,Percánku." vzpomněl si George a vytáhl z kapsy kartáček.
,,Jsi špatný vzor."
Percy mu jen vyškubl kartáček s trochu nedůvěřivým výrazem, ale zastrčil jej někam do kapsy a zase sledoval oknem cestu.

Všechen ruch a zmatek nástupiště prořízl ostrý zvuk píšťalky, znamenající odjezd.
,,Dělejte!" zaječela mamka. Fred s Georgem rychle prohodili své kufry do vlaku, naskočili a pak tam vytáhli i ten Ginnin s ní samotnou. Percy s Ronem se do vagonu také nějak dobyli a jen spěšně mávali rodičům, mizícím z dohledu. Mamka byla nejdřív ještě pořád naštvaná, ale když už byli všichni bezpečně uvnitř, její obličej povolil a trochu omluvně se pousmála. Dvojčata si oddychla, že se vyhnula dalším přednáškám, jak to všechno zdržují a postoupila do vlaku, hledat si nějaké kupé. Daleko v uličce zahlédli něčí hlavu. Zrovna se otočila k nim a pak nadšeně zaječela a dveře do kupé se otevřely. George běžel s kufrem za Leem Jordanem s Fredem v patách. Když byli uvnitř, jen se ohlédli zpátky a viděli Ginny s Ronem, osaměle tam stojící a civící na ně (Percy šel také za svými). Fred jen pokrčil rameny.
,,Promiňte děcka. Najděte si svý kámoše." a zabouchl s těmito slovy dveře. Pak ještě pečlivě zatáhl závěsy a zamkl, aby nehrozilo, že budou rušit nezvané návštěvy. Otevřeli s dvojčetem kufry (tak aby to Lee neviděl) a ukázali mu své nové vynálezy. Ten jen uznale přihlížel a pokyvoval hlavou. George se najednou rozpomněl, co ještě provedl Percymu. Ani o tom Fredovi ještě neříkal.
,,No, s Fredym jsme si trošku vystřelili z Ronánka (pak to vysvětlili podrobně) a když jsem se vracel z koupelny, našel jsem tam ještě Percyho kartáček na zuby. Freddie, pamatuješ, jak nám dal Dung ten prášek? Rozhodl jsem se ho vyzkoušet." dopověděl nadmír spokojeně. Všichni se naplno rozchechtali.
,,Takže myslíš, že až si takhle ráno Percánek vyčistí zuby, bude...?"
,,Jo."
,,Hustý. A to jsem myslel, že mudlové se nevyznají. Vlastně maj docela fajnový věci. Některý." vrtěl hlavou Fred. Vtom někdo zabouchal na dveře kupé. Lee nakoukl za závěs a pak je rozhrnul a otevřel dveře.
,,Co vy to tu provádíte?" podivila se paní, ale hned jim nabídla sladké. Něco si nakoupili a pak zas zavřeli. Už ale nezamykali, protože stejně Leemu všechno pověděli a jejich vynálezy byly bezpečně v kufrech.

Za nějakou tu hodinu George vystrčil hlavu z okna a vyplázl jazyk jak pes, poryv větru mu v té rychlosti jakou jeli smetl vlasy z obličeje, div že mu držely na hlavě. Pak ale vyvalil oči a něco mu vletělo do pusy. Když se narovnal, Lee s Fredem viděli, že je to čokoládová žabka.
,,Asi někomu vypadla." (Pozn. v Kameni Mudrců Harrymu při první cestě vlakem vyskočila čokoládová žabka z okna =))
,,To je asi znamení že máš štěstí."
George spokojeně pokýval hlavou. Pak Fred taky vykoukl z okna a pousmál se.
,,Jo, Bradavice už jsou tady."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 magical-beauty magical-beauty | 11. února 2013 v 10:24 | Reagovat

Máš to fakt hezky to musim uznat ale vta mi hlavou co s tim kartackem provedli:D

2 bajča bajča | Web | 12. února 2013 v 19:11 | Reagovat

no Georgi to je tedy fakt bombastické.těším se na další. :)

3 Ananas Ananas | Web | 14. února 2013 v 14:28 | Reagovat

[2]: díky =)
[1]: jo, to bude trhák XD předem vás varuju před přehnanejma reakcema, protože jestli jste si dobře přečetli, ta věc byla od mudlů =P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama