KAPITOLA 3. - Příjezd do Bradavic

4. března 2013 v 21:03 | Ananas |  Fred a George
Hehehe, vybírám vskutku originální názvy článků XD nejdřív Odjezd do Bradavic a teď Příjezd. Tak podrobné to holt být musí, ono docela výstižné to snad je, ne? :D No, nebudu zdržovat, užijte si další díl ^^

Vlak už brzdil a z ostatních částí se ozýval nedočkavý ruch a zvířecí skřeky. Dvojčata s Leem vystoupila z vlaku a zamávala Hagridovi.
,,Tak co, jak se těšíte na tendle rok?" zamával jim nazpět.
,,Jako vždycky" zahulákali s úsměvem. Hagrid jen pokýval hlavou a svolával nováčky z prvního ročníku. Zahlédli tam Rona, jak se trochu vyklepaný baví s Harrym Potterem. ,,Jo, brácha si umí vybrat společnost." uchechtl se George a nastoupili do kočáru taženého testrály (které ale neviděli). Fred si povzdychl a pohladil si břicho. ,,Doufám, že to letos Brumbál nebude přehánět s proslovy. Mám šílenej hlad."
,,Myslíš, že by chtěl udělat dojem na Harryho, jo?" ozval se George.
,,No, je to Brumbál" rozesmáli se.

Když se konečně dostali dovnitř, zasedli k nebelvírskému stolu a čekali, až se usadí i ostatní. Brumbál seděl vprostřed profesorského stolu a o čemsi zaujatě hovořil s profesorkou Prýtovou. Všichni po něm už nervózně (a zjevně i dost hladově) koukali a profesoka McGonagalová do něho musela šťouchnout loktem a trochu zakašlat, aby to konečně zaregistroval. Zamrkal, rozhlédl se po Velké Síni a vypadal docela překvapeně, kde se tam všichni vzali. Vzápětí se ale postavil a odkašlal se. Všichni zmlkli a upřeli na něj pohled, i ti ostatní.


,,Vítejte v Bradavicích!" začal Brumbál. Pak pokračoval se sáhodlouhým proslovem o všem možném, vlastně jako vždycky, přivítání nového učitele, zákaz vstupu do lesa, večerka a takové nudné věci. Než se ale do toho všeho vlastně pustil, zarazila ho opět profesorka McGonagallová.
,,Prváci přece." řekla ve chvíli, kdy dovnitř vtrhl Hagrid se zástupem krčících se dětí za sebou. Všichni byli promočení a vypadali vyděšeně. Civěli na starší studenty a starší studenti civěli na ně. Brumbál chvíli mlčel a pak mu svitlo. ,,No jistě." Profesorka jen protočila oči, Hagrid se zasmál a usedl na svoje místo u stolu. Profesor Kratiknot donesl stoličku a kloubouk a profesorka vstala s listem pergamenu a došla k prvňákům.
,,Tak. Budu číst vaše jména a vy si sem sednete, nasadíte si Moudrý klobouk a až vás zařadí do jedné ze čtyř kolejí, sednete si ke příslušnému stolu. Jak jistě víte, máme tu Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár." vykládala a ukazovala při tom. Pak si odkašlala a začala číst jména. Do Nebelvíru se k nim dostalo docela dost prváků, mezi nimi i jejich Lonánek a Harry Potter.
,,Cheche, Freddie, si někdy říkam, jak to, že se vždycky do každý koleje dostane stejnej počet studentů jako do ostatních. Třeba je to zmanipulovaný." zašeptal George. ,,To jakože Moudrej klobouk bere úplatky??" zasmál se Fred. ,,Tomu bych i věřil." přidal se George a oba se rozesmáli. Už pomalu ani nevnímali další ty nudné řeči, které jako by nikdy nekončily.
,,Přeji vám dobrou chuť!" ozvalo se konečně. ,,JOOO!!!!!" radovala se dvojčata a dychtivě popadla příbory.
,,Ale." ozval se ještě a oni zasténali. ,,Než začneme s hostinou, rád bych vám ještě řekl několik slov, a sice : Vrták! Brekot! Veteš! Cuk! Děkuji vám!" Fred s Georgem jen protočili oči a vrhli se na jídlo.
,,Cheche. To teda udělal na Harryho dojem." zamumlal George k dvojčeti, když si všiml Harryho zděšeného výrazu.

Po večeři všichni odešli spát, jen Fred s Georgem vyčkávali chvíli ve tmě za dveřmi do chlapecké koupelny. Slyšeli tam Percyho, jak provádí svou večerní hygienu (z nějakého důvodu byl na tohle jak ženská, pořád se mazal nějakými olejíčky a mastmi a hrdě si prohlížel svůj obličej a odznak v zrcadle). A pak došlo na čištění zubů. George musel šťouchnout do Freda, který při tom čekání usínal. Napjtě ho pozorovali. Přesně si odměřuje dávku pasty. Nedůvěřivě každou chvíli čichá ke kartáčku, nezapomněl totiž, že mu ho přinesl George. Zase se na sebe spokojeně dívá do zrcadla. ,,Ale no tak chlape!" skoro zařval George, kdyby ho dvojče nekrotilo. Percy si ještě spokojeně uhladil vlasy a konečně si začal čistit zuby. Dvojčata napětím skoro nedýchala. A pak prášek začal působit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magical-beauty magical-beauty | 11. března 2013 v 10:33 | Reagovat

SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!
NO PROSTĚ SUPER. JAK TO JEŠTĚ JINAK VYJÁDŘIT.SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!SUPET!!!!!!!

2 bajca-povidky bajca-povidky | 20. března 2013 v 12:19 | Reagovat

máš to dobré dvojče.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama