2.Kapitola (2.postava)

14. dubna 2014 v 11:55 | Ananas |  Nový příběh (zatím) bez názvu
Povzdychla jsem si a zasněně civěla otevřeným oknem na nebe. Bylo modré a bez obláčku. V horkém vzduchu bylo cítit napětí. I přes hluk aut, lidí, města, jako by bylo ticho. Obvykle mne tohle všechno ruší, ale teď... Jako bych na něco čekala, ani nic nevnímám.
Na chvíli jsem se vrátila pohledem zpět do učebny. Tabule zůstala nesmazaná, popsaná zapomenutými rovnicemi, profesor dnešní výuku vzdal, a spolužáci se ovívali sešity a bavili se nejnovějšími pomluvami. Skoro to vypadalo, jako by někdo všechno připravil tak, abych měla klid. Nikdo si mne nevšímal. A přece jsem byla netrpělivá. Věděla jsem, že chci, aby se něco konečně stalo, ale netušila jsem co.


Tu jako by mi z ramen spadl těžký náklad. Zhluboka jsem dýchala a uvědomila si, že mi rychle tluče srdce. Něco se změnilo. Rozhlédla jsem se, ale nikdo nově příchozí tu nebyl, nikdo mi nadále nevěnoval ani letmý pohled. Ale stejně jsem cítila...
Zazvonilo. ,,Nashledanou," rozloučili se všichni s profesorem a spěchali domů.

Byť jsem celou cestu nikoho nezahlédla, měla jsem pocit, že nejsem sama. Vydechla jsem. Ze všeho sálalo horko. Pohladila jsem kůru stromu, který míjím každý den a usmála jsem se. Chtěla jsem pokračovat v cestě, ale něco upoutalo můj pohled. Bílé peříčko.


____________________________________

Zatím jsou kapitoly dost krátké, v psané podobě se to tak nezdá, možná proto, že mám tak nějak... široké písmo. Nejpozději od 5. kapitoly už ale bude víc co číst a doufám, že se vám to bude líbit :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bramboráček Bramboráček | 17. dubna 2014 v 9:10 | Reagovat

Muhahaha :D :D :D

2 Ananas Ananas | 17. dubna 2014 v 9:53 | Reagovat

[1]: ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama