Dandelion a nějaké moje obrázky

14. listopadu 2014 v 16:59 | Ananas |  Kresby, fanarty, obrázky
Eh, ano, vlastně jsem je měla už připravené minulý týden, ale nakonec jsem to nějak nestihla. Ale to neva.

Moc ráda kreslím, maluju a tak různě čas od času dostanu strašlivou chuť něco zkusit vytvořit. Neříkám, že jsou to kdovíjak skvělá umělecká díla, ale mám k nim jakýsi vztah, a stejně jako vidím na první pohled nedostatky si i ráda prohlížím to, co se mi povedlo.

Asi je to tak nějak součást mých... ani nevím jak to pojmenovat. Vždycky když mě to chytne a něco namaluju nebo nakreslím, dlouho si to pak prohlížím a přemýšlím, což je vlastně taková moje obvyklá...aktivita (nějak mi dneska schází slova), nejenom co se výtvarných dílek týče. Vlastně takhle přemýšlím úplně o všem, co dělám, nevím, jak jsem k tomu došla, všechno strašlivě podrobně v hlavě rozebírám (stále by mě moc zajímalo, jestli to tak ostatní lidé taky mají). Kdo ví, možná, že se jenom zkouším trochu pochopit (někdy ze zkoumání svých obrázků dojdu i k zajímavým poznáním o sobě samé, která mě dost překvapují nebo fascinují (případně obojí)).

Vnitřní schody
(tedy takhle se "oficiálně" nejmenuje, ale připadá mi to jako nejlepší popis)
Ze všech obrázků v tomhle článku je nejstarší. Nakreslila jsem ho v šesté třídě, což bylo možná nejhorší (případně druhé nejhorší) období v mém životě, kdy jsem byla tak na dně, jak to nejspíš jen bylo možné, i když zároveň tehdy začínal můj zájem v nadpřirozenu a začala jsem meditovat (hodně mi to pomáhalo to ve škole psychicky přežít), a takhle vypadaly moje barevné schody, po kterých jsem v meditacích vždycky scházela.
Dandelion (nápis)

To je už asi z osmé nebo deváté třídy, kdy jsme s kámoškama chtěly založit svojí kapelu. Jméno jsme změnily asi milionkrát, ale u Dandelionu to nakonec zůstalo. Myslím, že jsem to brala asi nejvážněji, takže jsem zkoušela navrhnout nějaké logo nebo něco takového pro naší skupinu (popravdě jsme nezahráli vůbec nic, ani jsme se s nástroji nesešly, byly jsme tři, a na nástroje jsme uměly jen dvě, navíc jako začátečníci jsme si s takovým nápadem trochu moc fandily).
Tohle písmo jsem pak ještě zdokonalovala (vlastně nedlouho po tom jsem trávila hodiny matiky navrhováním nových písem, a že to za to stálo!).

List pampelišky
To vlastně souvisí s minulým obrázkem, jelikož jsem chtěla navrhnout logo, logicky by se na něm měla objevit pampeliška. Dlouho jsem zkoumala venku jejich listy a zakoušela je namalovat. Tenhle jsem sice nakonec nedokončila, ale aspoň vím, jak na to.
Dandelion (logo)
Byla jsem z toho tehdy docela špatná, když už jsem nemohla nijak napravit ty nedokonalosti, ale jako celek se mi to opravdu líbí. Dost dobře si to dokážu představit jako cover nějakého alba. Je to celé malované tuší, to jsem si je začínala oblibovat (trochu divné slovo), měla jsem jen tyhle tři (zatímco dneska mám ještě hnědou, bílou, oranžovou, modrou, zelenou, fialovou a růžovou).


Thle je totéž, akorát jsem trochu experimentovala s editorem.


Narahaku Raina
Kreslila jsem jí asi letos na jaře, byla jsem zvědavá, jestli umím kreslit anime postavy i bez předlohy, a navíc ta samá banda, se kterou jsme si chtěly založit kapelu, si usmyslela, že uděláme svojí vlastní mangu, a vymyslíme nějaký příběh (i kdaž to byla přece jen slátanina :D), tak jsme začaly navrhovat postavy. Doufám, že to jméno nemá nějaký sprostý nebo divný překlad, prostě jsem zkousila pospojovat nějaké slabiky, a bylo. Vlastně když si ten obrázek začnu prohlížet, jsem čím dál méně spokojená, ale dokud to nezkoumám, není to tak špatné. Možná to zkusím ještě jindy.
Západ slunce v mojí vymyšlené krajině
A tenhle obrázek je nejmladší, je asi z minulého nebo předminulého týdne (asi). Vím co tomu chybí, a taky vím, že jako obrázek za moc nestojí, ale co se barev týče jsem moc spokojená, a samotné malování jsem si náramně užila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 14. listopadu 2014 v 18:05 | Reagovat

Většina spíš ujde, než že by byla nějak skvělá...ale ten poslední je naprosto úžasný. Pokoušela jsem se nakreslit západ slunce, ale takhle dobře se mi to zatím nikdy nepovedlo.

2 Makkakonka Makkakonka | Web | 30. listopadu 2014 v 19:28 | Reagovat

Krásné obrázky :)
Ta malba slunce je nejlepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama