Zdraví a březnové přísliby

28. února 2015 v 19:38 | Ananas |  Ananas
Všimla jsem si dalších změn okolo sebe, i na sobě samotné. Některé mě trochu děsí (jako například můj momentální vkus na hudbu a oblékání, ale říkám si, jestli to takové prostě není odjakživa, a teď se to projevuje o něco víc než předtím), ale říkám si, že stále mám svobodnou vůli a možnost rozhodnutí, takže ne že by šlo o nějakou nezvratnou katastrofu.V různých intervalech se mi střídají období, kdy vysazuji maso, a pak období, kdy se mu nebráním, ale s každým dalším pokusem o vegetariánství se cítím spokojeněji. Momentálně se vyhýbám masu co to jde, a to nejen kvůli svému názoru, že lidé vlastně podporují zvířecí koncentráky, ale taky proto, že mi přestává chutnat. Mívala jsem z toho potěšení, ale to už v tom nijak nenacházím. Zatím naposledy, co si vzpomínám, jsem se tak rozplývala akorát nad tortilou s kuřecím kebabem. A to je tak možná všechno. Ne že bych jinak z masa vyloženě zvracela, ale prostě ho nemám ráda, zařadilo se mezi jídla, která sice bez reptání spolku pokud je to nutné, ale jinak se jim vyhýbám.

Přemýšlím, jaké by to bylo se živit pránou (kosmickou energií), nebo energií ze slunečního svitu. Čím dál víc si myslím, že i když miluju jídlo víc, než někteří lidé, nedělalo by mi problémy se ho takto vzdát. Ale myslím, že to vezmu pozvolna. Nejdřív maso. Pak se uvidí.

Taky bych se moc ráda vrhla na detoxikaci jater od kamenů (člověk ani netuší, co všechno v tom těle vůbec má), ale někdo mi říkal, že je to moc radikální, vzhledem k tomu, že jediná taková věc, kterou jsem zkoušela, bylo braní kapek z ostropestřce mariánského (to se zvláštně skloňuje), ale já si nemyslím, že je to nějaký brutální proces, na který bych musela projít kdovíjakými přípravami.

Ráda poslední dobou dělám všechno možné pro své zdraví. Začala jsem si víc hýčkat vlasy, protože byly dost poničené, a chtěla bych udělat i něco s pletí a nehty. Taky nějak protahovat svaly (některé mám dost zkrácené) a cvičit na páteř. Zjistila jsem (až když mi to někdo řekl), že jsem zhubla přes břicho a zadek (což byly vlastně jediné části, kde pokud vím, jsem schopná přibrat (i když možné je všechno)), ale vlastně jsem se o to nijak nesnažila. Možná za to mohla zrovna úprava jídelníčku, sice už dlouho nesnídám, ale letos jsem si k svačinám začala pravidelně místo pečiva brát jogurt nebo ovoce. Dělala jsem to sice proto, že mi pečivo lezlo krkem a chtěla jsem něco pestřejšího, ale to bylo asi ono, vyvážit svojí stravu (popravdě, ovoce jsem jinak v podstatě nejedla). Tak snad si to udržím, taky teď uvažuju začít si místo některých jídel (co já vím, třeba oběda nebo večeře) dělat smoothie z ovoce a zeleniny. Dost by mi to vyhovovalo, mám ráda lehkou stravu.Cítím zase změnu atomsféry. Je to zvláštní. Často se střídají, a já nevím, jestli je to normální, jestli to u sebe někdo taky tak vnímá, a tak... Teď je to jako vůně deště, vítr, lehký chlad, ale zároveň teplo (takové ty jaro-podzimní teploty) a svěžest a dobrodružství ve vzduchu. To jak se mi rozbuší srdce, když fantazíruju o všelijakých výpravách. Mívala jsem třeba i vánoční melancholické atmosféry, a pak další, které nevím, jak popsat ani pojmenovat. Byly takové neuchopitelné a krásné.

Těším se. Momentálně se jen flákám a polehávám (užívám volna), ale neustále ve mně spí potřeba aktivity. Vlastně ji dost snadno dokážu probudit, bohužel v současném systému, který diktuje a na nic se neptá, je mi to spíš na škodu. Dokázala bych si vytvořit program na celý den, pracovat, vařit, odpočívat, učit se, uklízet, všechno.... ale na to bych potřebovala volno, abych mohla vstávat v kolik potřebuju, ale i chci, zahájit den jak chci, nemuset spěchat, dělat věci jak chci, v jakém pořadí a tak. Zkoušela jsem to o vánočních prázdninách, a byla to paráda, dokonce jsem ráno pozorovala východy slunce, ale nástup do školy mi celou tu radost zruinoval, že jsem se s tím nějakou dobu musela vyrovnávat.

Každopádně bych to ráda nějak sesynchronizovala s tímhle povinným režimem, protože se nemůžu upínat na nepravidelné svátky a prázdniny.

Na jaro se každopádně těším, protože to bude zase takové... oživení.

Chtěla jsem se na podzim přihlásit na taekwondo, ale kvůli jistým událostem nevím, jestli to udělat nebo ne. Začala jsem uvažovat, jestli si to opravdu tolik přeju.

Ale napadlo mě... před časem se na facebooku přihlásilo celkem slušné množství plzeňských k-poperů, kteří by byli ochotni se připojit k nějaké taneční skupině. Je škoda, že se nikdo k ničemu nemá, ale říkala jsem si, že bych je k tomu zkusila nějak vybudit. Nemám představu jak to udělat.

Já sama neumím tančit ani trochu, taky nevím, kde bychom měli tréninky (ideální by byla velká místnost se zrcadly), natožpak jestli by do toho ti lidé přeci jen šli (vzhledem k tomu, jaký zájem viděli a i tak to nechali plavat), ale myslím, že by stálo za to, aspoň to zkusit. Založit třeba na fb nějakou skupinu a zvát ty plzeňáky a domlouvat se přímo s nimi. Jen se trochu bojím, že by to vzali jako že to prostě organizuju já, tudíž já všechno zařídím a oni se jen sem tam přijdou ukázat.

Tak trošku jsem začala fantazírovat o tom, že kdybychom se časem zdokonalili (pokud by to samozřejmě vyšlo), mohli jsme pak zkoušet různé soutěže, a třeba bychom i letěli do Koreje jako některé české taneční skupiny. No dobře, to už fantazíruju hooooodně dopředu. Ve skutečnosti byvh byla šťastná i kdybychom se jen občas sešli s nějakou bandou k-poperů, předvedli pár svých neuměleckých pohybů na naše oblíbené songy a dobře se u toho bavili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 28. února 2015 v 19:52 | Reagovat

Jedna holka, co znám má skupinu a chtějí zkusit contest (jsou asi tři nebo čtyři), alespoň myslím. Já chtěla zpívat, ale byla jsem nemocná a ještě teď nemám krk úplně v pořádku a nevypadá to, že bych mohla zpívat nahlas a nekontrolovatelně se nerozkašlat. Určitě bych je ale ráda požádala, že až budu doma, jestli by mě něco nenaučili, protože jsem se ještě tancovat nikdy neučila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama